ISD
РусEngУкр 
Енергозбереження

Основні енергоефективні рішення

Завдяки впровадженню широкої програми модернізації корпорація ІСД фокусує свою увагу на питаннях енергоефективності для того, щоб знизити надмірне споживання газу. В прагненні впроваджувати екологічно чисте виробництво ми опрацьовуємо наступні проекти.

Електростанція комбінованого циклу

Електростанція комбінованого циклу на Алчевському меткомбінаті дозволить генерувати 450 мВт електроенергії на годину. У якості палива використовується низькокалорійна суміш доменного, коксового та конверторного газів.

Вироблюваний об’єм електроенергії нової  електростанції  повністю забезпечить власні потреби комбінату та ВАТ «Алчевськкокс» в енергопостачанні. Електростанція дозволить утилізувати гази від металургійного виробництва та скоротить викиди шкідливих речовин та тепла в атмосферу.

Компанія «Мітсубіші Хеві Індастріз» забезпечує технічну підтримку проекту.

Планується ввести в експлуатацію подібну електростанцію до 2014 року на ДМКД, який є ще одним заводом ІСД.

Станція пиловугільного топлива

Застосування сучасної технології вдмухування пиловугільного палива на АМК дозволяє виробляти чавун без використання високовартісного природного газу. Споживання природного газу було скорочено з 80 до 20 м³/т чавуну завдяки використанню технології вдмухування пиловугільного палива (85 кг/т). Наразі опрацьовуються інженерні рішення для впровадження даної технології на ДМКД. 

Комплекс відділення безперервної розливки сталі

Комплекс відділення безперервної розливки сталі на АМК загальною продуктивністю 5 млн. т слябів на рік дозволяє скоротити потребу у паливі у два рази.

На ДМКД було запущено комплекс безперервної розливки сталі №1 та у найближчий час буде запущено комплекс безперервної розливки сталі №3.

Будівництво киснево-конвертерного цеху

До складу киснево-конвертерного цеху АМК входить обладнання двох конвертерів ємністю 300 т, продуктивністю 5,2 млн. т сталі на рік.

Основне обладнання поставки компанії «Siemens VAI» забезпечує високу ефективність виплавки сталі за рахунок застосування сучасних конструктивних та технологічних рішень. Введення до експлуатації киснево-конвертерного цеху дозволяє підвищити виробництво сталі на Алчевському меткомбінаті та значно скоротити витрати природного газу по комбінату.

Коксова батарея на Алчевському коксохімічному заводі.

Високоякісний кокс виробляється з слабоспечених вугільних концентратів при значному скороченні високовартісного вугілля, що добре спікається у трамбованій вугільній шіхті.

При виробництві коксу на батареї 10-біс вперше успішно поєднуються як у вітчизняній коксохімії, так і в коксохімії країн ближнього та дальнього зарубіжжя технологія коксування трамбованої шіхти та сухе гасіння коксу.

Найважливішим є те, що використання коксування трамбованої шіхти та сухого гасіння коксу дозволяє виробляти електроенергію.

© 2003-2018 Корпорацiя «IСД»

Тел.: +38 (044) 389-41-00
Факс: +38 (044) 389-41-11

 
 
Сайт зроблено
у SKS Design, 2009