ISD
РусEngУкр 
Кіотський протокол

Кіотський протокол

Корпорація «ІСД», яка одночасно є українським та європейським виробником сталі, з усією відповідальністю підходить до глобальних екологічних проблем, що об’єднують найбільших промислових гравців для їх комплексного вирішення.

План дій до 2012 року, прописаний Кіотським Протоколом, та ратифікований більшістю держав, видається одним з найбільш ефективних та гнучких інструментів у вирішенні проблеми зміни клімату за допомогою введения квот на викиди парникових газів.

В Україні Кіотський протокол було ратифіковано у 2004 році. Механізм впровадження протоколу передбачає проекти спільного впровадження з метою скорочення викидів парникових газів та підвищення ефективності використання енергії.

Потенційні переваги реалізації проекту спільного здійснення на підприємствах ІСД включають:

  1. Скорочення викидів парникових газів антропогенного походження: завдяки програмі модернізації на ОАО «АМК» об’єм викидів на одну тонну сталі знизиться в більш ніж два рази: з 2,1 тонни на тонну сталі за рік до 934 тис. тонн CO2-еквівалентів/рік. Таким чином, за п’ять років скорочення об’ємів викидів складатиме 4,67 млн. тонн. Такий показник вважається максимальним, враховуючи, що типові межі прогнозованого скорочення викидів для проектів складають від 100 000 до 250 000 CO2 т/рік.
  2. Фінансові переваги, пов’язані з торгівлею сертифікованими одиницями скорочення викидів: впровадження проектів на підприємствах «ІСД» в рамках Кіотського протоколу дозволить отримати біля 40 млн. доларів в 5-річний період за рахунок реалізації квот на ОСВ (одиниці скорочення викидів) та вкласти ці кошти в подальший розвиток компанії.
  3. Співробітництво з провідними світовими компаніями у процесі розробки та введення в експлуатацію проекту.
  4. Формування та розвиток місцевого потенціалу та практичного досвіду, з подальшим його тиражуванням у процесі реалізації аналогічних проектів в Україні та інших країнах.
  5. Усунення існуючої та майбутньої залежності від поставок електроенергії з єдиної енергетичної мережі буде сприяти зменшенню ризику зростання цін на електроенергію в майбутньому.
  6. Підвищення енергетичної стійкості сталеливарного виробництва в цілому.

Скорочення кількості викидів відбуваються завдяки наступним факторам:

  1. Зниження об'єму використання природного газу в мартенівських пічах у порівнянні з конвертерами.
  2. Зниження об’єму використання доменного газу в блюмінгах при утилізації заощадженого газу на ТЕЦ, що існує при підприємстві в якості заміни природного газу та електрики, що видобувається із енергосистеми.
  3. Скорочення використання сировини, енергії та сталі завдяки використанню конвертерів та технології безперервного лиття.

© 2003-2018 Корпорацiя «IСД»

Тел.: +38 (044) 389-41-00
Факс: +38 (044) 389-41-11

 
 
Сайт зроблено
у SKS Design, 2009