ISD
РусEngУкр 
Віртуальна школа для дітей з особливими потребами

Віртуальна школа для дітей з особливими потребами за підтримки «ІСД»

У 2007 році за підтримки та ініціативи «ІСД» та мерії міста у м. Алчевську стартував унікальний освітній проект: «Інтерактивне навчання дітей з особливостями фізичного розвитку за дистанційною формою». У цьому проекті задіяні кращі вчителі міста та діти, які не мають можливості відвідувати звичайну школу.

Вже на протязі першого року існування школи було сформовано 5 віртуальних класів: з 5-го по 11-й, та велось навчання з 10 ключових предметів для 12 школярів з особливими потребами. Робочі місця учнів та вчителів були обладнані всією необхідною технікою — відеокамерами, комп’ютерами, ноутбуками, сканерами.

Учасники проекту отримали унікальну можливість використовувати інтерактивні форми навчання: телеконференції, відеоуроки, кейс-технології, демонстрації уроків online.

У наступному навчальному році в програму будуть введені додаткові предмети: етика, основи здоров’я, англійська (комунікативний курс), факультативні класи з психології.

У учнів також з’явилась можливість приймати участь у різноманітних позакласних заходах в режимі online: «Кращий читач року», у роботі шкільного гуртка з фотодизайну, в телеконференціях на зустрічі мерів міст у м. Алчевську, на зустрічі з керівниками закладів освіти у м. Львові.

Як показав моніторинг якості знань, завдяки участі в проекті рівень навчальних досягнень учнів підвищився на 30%, знизився страх самовираження, підвищились комунікативні здібності.


У 2010-2011 навчальному році для потреб віртуальної школи було обладнано ще п’ять робочих місць для вчителів та три робочих місця для дітей. Проект було розширено введенням молодших класів та класу для навчання за програмою допоміжної школи.

Можливості дистанційного навчання також використовуються при запровадженні карантину для необхідних консультацій та навчання дітей, що знаходяться на довгостроковому лікарняному. Техніка, встановлена в дітей, за умовами експерименту, після закінчення школи стає їх власністю.

Експериментальний майданчик з інтерактивного навчання дітей з особливостями фізичного розвитку за дистанційною формою  працює на базі КЗ «СЗШ №12» з жовтня 2007 року. Проект розраховано на 5 років. Ми плануємо запустити даний пілотний проект віртуальної школи для дітей з особливими потребами і в інших містах України.

Досягнення випускників віртуальної школи:

Випускник 2007–2008 Боровський А. вступив для подальшого навчання до Луганського училища інвалідів на спеціальність «Оператор комп’ютерного набору». В цьому році (2010 р.) Артем закінчує училище та планує подальше навчання в Дон ДТУ.

Випускник 11 класу Никішин Олег приймав участь у захисті робіт в МАН за дистанційною формою. Посів II місце в області. Сьогодні продовжує навчання на факультеті комп’ютерних технологій в Дон ДТУ. Підтримує зв’язки з учнями школи та педагогами.

Випускники 2009–2010 років — 4 учні — продовжують навчання у вищих навчальних закладах області: у Луганському інституті соціальних робітників — 2 учні, в Дон ДТУ — 1 учень, в Дон НУ — 1 учень; 1 випускник за станом здоров’я відклав вступ до наступного року.

Учень 9 класу Коротєєв Дмитро, використовуючи можливості дистанційного навчання, захистив роботу з інформатики в МАН та посів I місце.

© 2003-2018 Корпорацiя «IСД»

Тел.: +38 (044) 389-41-00
Факс: +38 (044) 389-41-11

 
 
Сайт зроблено
у SKS Design, 2009