ISD
РусEngУкр 

Президент України Віктор Янукович відкрив перший енергоблок газотурбінної електростанції на заводі «ІСД» у Алчевську.

21.06.2013

У четвер, 20 липня, в Алчевську (Луганська область) Президент України Віктор Янукович прийняв участь в урочистій церемонії введення в експлуатацію першого енергоблоку газотурбінної електростанції комбінованого циклу на ПАТ «Алчевського  металургійного комбінату» ( входить до складу Корпорації «Індустріальний союз Донбасу»). Станція потужністю 303 МВт – найбільш пріоритетний проект комбінату, який дозволить використовувати відходи підприємства як вторинну сировину.

В Україні та СНД це перша станція, яка дозволить одержувати електроенергію шляхом переробки газів металургійного виробництва.

Під час свого звернення до колективу підприємства Президент України відмітив, що реалізація цього проекту є результатом модернізації підприємства, яка буде сприяти зменшенню екологічного навантаження в регіоні.

«Біля 20% інвестиційних коштів у цьому проекті спрямовано на покращення екології», - підкреслив Віктор Янукович. Голова держави також звернув увагу на енергоефективність проекту, реалізація якого дозволить значно зменшити споживання газу.

  У свою чергу, генеральний директор ПАТ «Алчевський металургійний комбінат» (АМК) Тарас Шевченко заявив, що завдяки плановому впровадженню енергоефективних проектів за останні роки на комбінаті у 8 разів зменшилося використання природнього газу і щорічно значно скорочується рівень шкідливих викидів у атмосферу. За його словами, будівництво газогенеруючої електростанції комбінованого циклу в Алчевську зменшить об’єм викидів двоокисі вуглецю на більш ніж 2,6 млн. тонн  у рік. «Електростанція буде утилізувати майже весь об‘єм газів Алчевського металургійного комбінату і забезпечить виробництво дешевою електроенергією, - відмітив Т. Шевченко». – Два блока електростанції зможуть виробляти біля 2,5 млрд. кВт/рік електроенергії у рік.

Тарас Шевченко також уточнив, що гази, які будуть використовуватися для виробництва електроенергії, зазвичай не використовуються. «Ми знайшли найліпші аналоги світових практик з використання такого виду енергоресурсів. Це відома японська фірма «Мітсубіші». Це їх енергоблоки, які можуть працювати на достатньо низькокалорійному паливі», - розповів Тарас Шевченко. Він підкреслив, що енергії, яка генерується,  «АМК» буде достатньо, щоб повністю закрити свої потреби.

Для виробництва 2,4 млрд. кіловат-часів електроенергії, яку буде виробляти електростанція, знадобилося б використовувати 1 мільйон тонн вугілля або 700 мільйонів кубічних метрів природнього газу. З часом «АМК» дозволить собі не використовувати ці ресурси.


 
Стосовно скасування квотування імпорту вугілля та коксу
У зв'язку з численними публікаціями у засобах масової інформації про призначення С.А. Тарути Головою Донецької обласної адміністрації

Архiв


© 2003-2018 Корпорацiя «IСД»

Тел.: +38 (044) 389-41-00
Факс: +38 (044) 389-41-11

 
 
Сайт зроблено
у SKS Design, 2009