ISD
РусEngУкр 

Стосовно скасування квотування імпорту вугілля та коксу

19.06.2013

В продовження інформації, опублікованої Корпорацією «ІСД» 14 червня 2013, Корпорація «ІСД» повідомляє.

18 червня 2013 ПАТ «АМК» і ПАТ «АКХЗ» отримали повний текст Постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 10 червня 2013 (далі — Постанова Суду від 10 червня 2013 року).

Текст Постанови від 10 червня 2013 року розміщений на веб-сайті Корпорації «ІСД» з метою надання можливості всім зацікавленим особам, представникам металургійних, коксохімічних, цементних промислових підприємств, які безпосередньо відчувають руйнівний ефект від впровадження квот на імпорт вугілля і коксу, українському і міжнародному експертному співтовариству ознайомитися з її змістом і сформувати свою точку зору з цього питання.

У Постанові Суду від 10 червня 2013 міститься вичерпний юридичний аналіз Постанови Кабінету Міністрів України № 225 від 13 березня 2013 року, який надає можливість зробити однозначний висновок про абсолютну відсутність будь-яких підстав для впровадження квот на імпорт вугілля та коксу в Україну по суті, а також підтверджує наявність численних серйозних порушень Закону України «Про Кабінет Міністрів України», Регламенту Кабінету Міністрів України, Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність».

Протягом останніх кількох місяців у засобах масової інформації неодноразово публікувалися точки зору галузевих експертів стосовно негативного впливу Постанови КМУ № 225 на господарську діяльність металургійних, коксохімічних та цементних промислових підприємств України. Крім того, Постанову № 225 вкрай негативно оцінили багато держав-членів Світової організації торгівлі.

Корпорація «ІСД» вітає Постанову Суду від 10 червня 2013 року, яка відновлює принцип свободи здійснення підприємницької діяльності (включно із зовнішньоекономічною діяльністю) металургійними, коксохімічними, цементними промисловими підприємствами України.

Постанова Суду від 10 червня 2013 відповідає духу та букві Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (Угода ГАТТ), яка є основним юридичним документом, що регулює правовідносини між державами-членами СОТ.

Виконання Кабінетом Міністрів України Постанови Суду від 10 червня 2013 року буде реальним підтвердженням задекларованого наміру Кабінету Міністрів України здійснити підтримку підприємств гірничо-металургійного комплексу в умовах вкрай важкої економічної кризи в галузі, про що сказано в Меморандумі про взаєморозуміння між Кабінетом Міністрів України та підприємствами гірничо-металургійного комплексу, який був підписаний 14 червня 2013 року.

Вважаємо за необхідне також окремо зазначити, що відсутність будь-яких обмежень на одержання і використання високоякісного вугілля і коксу для металургійних підприємств є надзвичайно важливим чинником для продовження реалізації масштабних інвестиційних проектів, пов'язаних з впровадженням установок вдування пиловугільного палива, які сприяють значному зниженню собівартості виробництва металопродукції та зменшенню споживання природного газу, що, у свою чергу, істотно покращує енергетичний баланс держави в цілому.

 
На заводі «ІСД» у м. Алчевську відбудеться пуск в промислову експлуатацію першої в СНД і Україні газотурбінної електростанції комбінованого циклу
Президент України Віктор Янукович відкрив перший енергоблок газотурбінної електростанції на заводі «ІСД» у Алчевську.

Архiв


© 2003-2018 Корпорацiя «IСД»

Тел.: +38 (044) 389-41-00
Факс: +38 (044) 389-41-11

 
 
Сайт зроблено
у SKS Design, 2009