ISD
РусEngУкр 

На заводі «ІСД» у м. Алчевську відбудеться пуск в промислову експлуатацію першої в СНД і Україні газотурбінної електростанції комбінованого циклу

17.06.2013

На "Алчевському металургійному комбінаті", одному з найбільших комбінатів повного циклу в Україні (входить до складу Корпорації "Індустріальний Союз Донбасу") буде запущена в промислову експлуатацію газотурбінна електростанція комбінованого циклу (ГТЕС) потужністю 303 МВт, — енергозберігаючий проект, аналогів якому немає в Україні і СНД. Загальна сума інвестицій в проект склала близько 675 млн. доларів США.

Офіційний пуск об'єкту за участю Президента України Віктора Януковича і перших осіб держави відбудеться 20 червня на "Алчевському металургійному комбінаті"(м. Алчевськ, Україна).

Проект газотурбінної електростанції є унікальною технологією переробки вторинних газів металургійного виробництва, з яких на сучасному обладнанні виробляється електроенергія, достатня для забезпечення потреб комбінату.

Реалізований проект ГТЕС, що працює без використання природного газу і дозволяє досягти 44% ККД — є прикладом безпрецедентної для українського ГМК синергії зелених технологій і промислової ефективності.

Проект будівництва стартував в 2007 році. Для створення цього масштабного міжнародного проекту застосовані технології японської компанії Mitsubishi Heavy Industries, американських компаній YUBA і Nooter Eriksen, за участю ведучих національних проектних інститутів "Енергопроект" і "Енергосталь", а також інших провідних розробників в енергетичній галузі.

Цей проект важливий як для екології міста (скорочення викидів парникового газу до 2 млн. т./рік), так і для зниження енерговитрат підприємства. У масштабі національної економіки пуск газотурбіною електростанції створить позитивний ефект на паливний баланс країни.

На території СНД це буде перша станція, що виробляє електроенергію шляхом прямої переробки відходів металургійного виробництва — доменного, коксівного і конвертерного газів. Якщо до теперішнього часу надлишки цих газів спалювалися на свічках і викидалися в атмосферу, то з пуском ГТЕС теплова енергія цих продуктів буде використана для отримання електроенергії з видачею її в Об'єднану енергосистему України через головний розподільний пристрій напругою 110 кВт з використанням високотехнологічного обладнання компанії АBB.

Зараз перший енергоблок електростанції номінальною потужністю 151,5 МВт працює в режимі дослідно-промислової експлуатації. Найближчим часом в експлуатацію буде введена газотранспортна система подання на електростанцію конвертерного газу. Завершення будівництва другої черги об'єкту заплановано на кінець поточного року.

 
Суд першої інстанції визнав незаконною постанову Кабміну стосовно введення квот на імпорт вугілля та коксу
Стосовно скасування квотування імпорту вугілля та коксу

Архiв


© 2003-2018 Корпорацiя «IСД»

Тел.: +38 (044) 389-41-00
Факс: +38 (044) 389-41-11

 
 
Сайт зроблено
у SKS Design, 2009