ISD
РусEngУкр

«ІСД» 5-й рік поспіль підтримує велозмагання «Гран-прі Донецька»

18.04.2011

16-17 квітня 2011 року у Донецьку п’ятий раз при підтримці Корпорації «ІСД» пройшли міжнародні змагання з велоспорту «Гран-прі Донецька». Це найбільша подія в Україні з велосипедного спорту, в рамках якої проходить єдина шосейна велогонка у нашій країні, зареєстрована у календарі Міжнародного союзу  велосипедистів UCI.

У перегонах прийняли участь 120 гонщиків з семи країн світу. Репортажі з міста подій проводив  коментатор російського телеканалу «Євроспорт», один з найавторитетніших спеціалістів з велоспорту Сергій Курдюков.

Міжнародні змагання з велоспорту «Гран-прі Донецька-2011» закінчилися переможним дублем спортсменів з велокоманди ISD-Lampre. В суботу в гонці-критеріум більше всіх очків завоював представник ISD-Lampre Continental Олександр Мартиненко. Товариш по команді, Максим Васильєв став третім. Срібним призером гонки-критеріум у рамках відкритого чемпіонату України став Володимир Білека з Дрогобича.

У неділю перемогу у Міжнародній велогонці (категорія 1.2 UCI) «Гран-прі Донецька» виграв гонщик континентальної команди ISD-Lampre Юрій Агарков. Друге місце у представника київської команди «Kolss» Михайла Кононенка, на третій позиції финішував росіянин з команди «Ітера-Катюша» Дмитро Косяков. Ще один представник «Ітера-Катюша» Олександр Пришпетний завоював лідерські майки в гірському заліку та став кращим спринтером. Кращим молодим гонщиком виявився Дмитро Воловод з Донецької області.

Дорослій гонці, передувала гонка майбутніх чемпіонів за участю дітей від 4 до 6 років. Переможцем став 6-річний Леонід Наяр.

Яскравим моментом «Гран-прі Донецька 2011» став символічний «Заїзд чемпіонів» за участю славетних велогонщиків минулих років. Ще ні на одному змаганні на просторі СНД не вдавалося збирати такі  гучні імена. Були присутні олімпійські чемпіони 1980 року Сергій Сухорученков та Володимир Осокін, чемпіони світу 1985 року Василь Жданов та Віктор Клімов, переможці та призери найпрестижніших велогонок «Тур де Франс» та «Джиро`д Італія» Джамолідин Абдужапаров та Петро Угрюмов. Найстаршим у цій гонці виявився незмінний гість «Гран-прі Донецька» — перший радянський велогонщик, який виграв етап велогонки світу, 77-річний Микола Колумбет.

«Гран-прі Донецька» незмінно проходить на найвищому європейському рівні, організація змагань удостоюється високих оцінок від спостерігачів UCI. У цьому році комісаром гонки від UCI виступив Збігнев Шкібель (Польща).

Підготовку та проведення змагань здійснює Міжнародний Спортивний клуб «ІСД», Управління з питань фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації, Донецька міська рада, обласна та державна федерації велоспорту.