ISD
РусEngУкр 

Успішний старт МБЛЗ №3 на ДМКД

03.02.2011

28 січня 2011 року у конвертерному цеху Дніпровського металургійного комбінату ім. Ф.Е. Дзержинського були розпочаті гарячі випробування на машині безперервного лиття заготівок (МБЛЗ) №3 та вироблено першу партію безперервнолитої заготівки. Пуск МБЛЗ №3 став першим в цьому році великим об’єктом у рамках реалізації масштабної програми технічного переоснащення ДМКД.

Гаряче випробування нового агрегату за результатами фактично стало першою промисловою розливкою на  знов збудованій машині. За оцінкою спеціаліста компанії-постачальника устаткування «Сіменс-ФАІ», пілотний пуск в експлуатацію пройшов більш ніж успішно.

Розливка  сталі на МБЛЗ №3, пройшла на всіх семи струмках машини одночасно. Першою продукцією, отриманою на новому обладнанні стала заготівка — квадрат 150×150 мм, котра пізніше була відправлена на стан «350» для виробництва товарного прокату. Фактично була зроблена промислова розливка понад 500 тонн безперервнолитої заготівки.


Будівництво нового об’єкту зайняло 12 місяців та відбувалося на місці МБЛЗ №3, яка діяла раніше, вона підлягала демонтажу разом з фундаментом.

Сьогодні сортова машина безперервного лиття заготівок №3 проектною потужністю 1,4 млн. тонн заготівки на рік введена до промислової експлуатації. Вже досягнуто проектної серійності розливки — 15 плавок.

Після введення до експлуатації МБЛЗ №3 на комбінаті одночасно в роботі можуть експлуатуватися три машини безперервного лиття заготівки:

 • МБЛЗ №1 — потужність 1,4-1,7 млн. т/р;
 • МНЛЗ №2 — потужність до 0,7 млн. т/р;
 • МБЛЗ №3 — потужність 1,4-1,7 млн. т/р;

Таким чином, продуктивність відділення безперервної розливки сталі комбінату може складати від 3,5 до 4,1 млн. т/р. Максимальне виробництво конвертерного цеху за умови експлуатації 2-х конвертерів та установки «піч-ковш» може досягати до 4,2 млн. т/р.

Доля  безперервної розливки може досягати від 83 до 97% (у залежності від сортаменту безперевнолитої заготівки) від загального об’єму виробленої сталі.

Дані параметры можуть бути досягнуті після завершення будівництва всього комплексу допоміжних об’єктів відділення безперервної розливки сталі (реалізація запланована у перспективі), а також після завершення всього комплексу робіт по об’єктах логістики конвертерного та суміжних цехів комбінату. Окрім того, необхідність виробництва такого об’єму безперервнолитої заготівки буде зумовлена кон’юнктурою ринку металопродукції. 

Реконструкція конвертерного цеху зі спорудженням сортової МБЛЗ №3 дозволить:

 • збільшити продуктивність відділення безперервної розливки сталі;
 • збільшити виробництво якісного товарного прокату з безперервнолитої заготівки;
 • підвищити якість та конкурентоспроможність продукції, що виробляється комбінатом;
 • розширити сортамент товарної продукції;
 • збільшити на 25% у структурі виробництва частку безперевнолитої заготівки за рахунок відповідного зменшення частки злитків;
 • вилучити з технологічного процесу виробництво перекату злитків на блюмінгах та обжимних станах при цьому:
   
  • скоротити на 10-12% питомі витрати металу на прокат у порівнянні з виробництвом прокатної продукції зі злитків;
  • заощадити до 30 кг умовного палива на тонну прокату;
  • у цілому знизити експлуатаційні витрати у прокатній переробці;
  • знизити, у відповідності до комплексної програми з охорони навколишнього середовища, кількість шкідливих викидів в атмосферу за рахунок вилучення з експлуатації нагрівальних колодізів для нагрівання злитків.

 
Корпорація «ІСД» виступила з меценатською підтримкою унікальної виставки ікон
«ІСД» ініціює розслідування за фактом вимагання

Архiв


© 2003-2018 Корпорацiя «IСД»

Тел.: +38 (044) 389-41-00
Факс: +38 (044) 389-41-11

 
 
Сайт зроблено
у SKS Design, 2009