ISD
РусEngУкр 

Закон про підвищення конкурентоспроможності підприємств ГМК допоможе галузі вийти з кризи

06.11.2009

Закон про підвищення конкурентоспроможності підприємств ГМК допоможе галузі вийти із кризи. Про це заявив сьогодні голова ради директорів корпорації «Індустріальний союз Донбасу» Сергій Тарута.

— Сьогодні дійсно є деяке покращення, але воно не дозволяє говорити про зміну ситуації у ГМК в цілому. Сьогодні у металургів немає проблеми збуту, а є проблема собівартості, з-за якої металурги не можуть вийти на ринок з привабливою ціною.

Також підприємства відчувають дефіцит обігових коштів, тому що за сировину вони змушені вносити авансові платежі, а за відвантажену продукцію споживачі їм платять із розстроченням. При цьому очікувати сьогодні, що уряд дасть нам кошти — це утопія. Але є й інші механізми. Це закон, який ми умовно назвали «закон про підвищення конкурентоспроможності підприємств», — саме так, щоб до нас потім не застосовували санкції за протекціонізм інші країни. Цей механізм передбачає надання держгарантій під кредити на модернізацію підприємств ГМК. Є також інший механізм, який передбачає авансові платежі за скорочення викидів у рамках Кіотського протоколу. Обидва ці механізми — досить реальні варіанти, — сказав він.

Джерело: РБК-Україна
2009.11.06

 
Замість газу — вугільний пил
ІСД ініціює введення мораторію на підвищення портового збору для підприємств ГМК

Архiв


© 2003-2018 Корпорацiя «IСД»

Тел.: +38 (044) 389-41-00
Факс: +38 (044) 389-41-11

 
 
Сайт зроблено
у SKS Design, 2009