ISD
РусEngУкр 
Модернізація на ПАТ «АМК»

Модернізація на ПАТ «АМК»

Комплекс відділення безперервної розливки сталі

Збудовано комплекс відділення безперервної розливки сталі, який складається з двох машин безперервної розливки сталі (МБЛЗ) з загальною продуктивністю 5 млн. т. безперервно литих слябів на рік, установки «піч-ковш» та вакууматора. Інжинірингові роботи та обладнання для комплексу поставляла компанія «Siemens VAI» та «VAI Fuchs» (Австрія). Введення комплексу в експлуатацію забезпечило покращення марочного складу сталі, що випускається, а також якості слябів та зниження витрат металу на 1 т слябів.

Будівництво киснево-конвертерного цеху

Інжиніринг та обладнання компанії «Siemens VAI» (Австрія). До складу киснево-конвертерного цеху входить обладнання двох конвертерів з місткістю 300 та потужністю 5,2 млн т сталі на рік. Основне обладнання, яке постачає компанія «Siemens VAI» забезпечує високу ефективність виплавки сталі за рахунок використання сучасних конструктивних та технологічних рішень. Введення до експлуатації киснево-конвертерного цеху дозволяє підвищити виробництво сталі на Алчевському меткомбінаті, поетапно вивести з експлуатації мартенівські печі та значною мірою скоротити витрати природного газу по комбінату.

 

Будівництво комплексу кисневої станції №3

Будівництво нової кисневої станції визване збільшенням потреби у кисні, азоті та аргоні у зв’язку з нарощуванням об’ємів випуску чавуну та сталі у результаті реконструкції доменних печей та введення до експлуатації киснево-конвертерного цеху. Постачальником обладнання комплексу нових кисневих блоків була компанія «Air Liquide» (Франція). Проект передбачає спорудження двох кисневих блоків КААР-60 з потужністю за киснем 60 тис. м³/г кожен.

Будівництво електростанції комбінованого циклу

З компанією «Sumitomo Corporation» (Японія) укладено контракт на поставку електростанції комбінованого циклу для «Алчевського металургійного комбінату» у складі трьох газотурбінних установок з загальною потужністю 454 МВт. У якості палива використовується низькокалорійна суміш доменного, коксового та конвертерного газів. Електростанція буде генерувати до 3 млрд. кВт/рік електроенергії. Об’єм електроенергії, що виробляється новою електростанцією повністю забезпечить власні потреби комбінату та «Алчевськкоксу» в електроспоживанні. Установка буде працювати без використання природного газу. Крім того, нова електростанція дозволить скоротити шкідливі викиди АМК в атмосферу більш ніж у 2 рази.

Будівництво нової доменної печі №2

У довгостроковій перспективі заплановано спорудження нової доменної печі №2. Об’єм нової печі — 4450 м³. Добова продуктивність — 9 тис. т чавуну на добу. Друга за величиною в Україні доменна піч, яка може працювати на 100% окатишів, буде оснащена аспірацій ними установками підбункерного приміщення та ливарних полів, безконусною системою завантаження та азотоподавленням викидів.

 

Реконструкція товстолистового цеху №2 (стан 3000)

В рамках проекту встановлено нове обладнання товстолистового стану 3000, виготовлене ЗАТ «Новокраматорський машинобудівний завод» (Україна), яке забезпечує впровадження сучасної технології прокатки (проміжне підстужування між чорновою та чистовою клітями, прискорене охолодження за чистовою кліттю), збудовано новий комплекс оборотного циклу водопостачання стану, вальцешліфувальна майстерня. У результаті реконструкції продуктивність стану збільшилась до 1200 тис. т на рік, розширено сортамент продукції, що виготовляється за технологією контрольованої прокатки (штрипси, судосталі, високоміцні марки сталі), покращено рівень споживчих якостей продукції (планшетність, різнотовщинність, механічні якості, знижені розхідні коефіцієнти металу по стану в середньому на 5%).

Комплекс підготовки та подачі пилов угільного палива

Проект передбачає поставку та впровадження установки подрібнювання, сушки та вдування пиловугільного палива у доменні печі продуктивністю 70 т/г. Впровадження комплексу дозволяє знизити розхід коксу та природного газу при виробництві чавуну, аж до виключення природного газу з енергетичного балансу доменного цеху.

Реконструкція кисневого блоку №4

Реконструкція кисневого блоку №4 з установкою кисневого блоку фірми «Криогенмаш» (Росія). Продуктивність нового блоку з кисню — 40 тис. м³/г (30 тис. м³/г кисню газоподібного технологічного та 10 тис. м³/г кисню технічного газоподібного низького тиску). Введення до експлуатації кисневого блоку №4 компенсувало дефіцит кисню в цілому по комбінату.

Будівництво печей випалювання вапна

Комплекс печей випалювання вапна представляє собою високопродуктивну установку з глибоким випалюванням (пропалюванням) вихідної сировини. Конструктивно установка для випалювання вапна складається з 2-х кільцевих шахтних печей з добовою потужністю 550 т готової сировини кожна. Обпалене вапно необхідне для виробництва сталі у конвертерному виробництві. Устаткування для кільцевої шахтної пічної установки виготовляється компанією «Polysius AG» (Німеччина).

© 2003-2018 Корпорацiя «IСД»

Тел.: +38 (044) 389-41-00
Факс: +38 (044) 389-41-11

 
 
Сайт зроблено
у SKS Design, 2009